niedziela, 22 lutego 2015

raport z weekendu

Ten weekend był pracowity, tak bardzo, że nie miałam nawet czasu na zdjęcia. Pokaże Wam zatem tylko część z tego co powstało ostatnio.

Przemalowałam domek dla lalek do domku. Teraz bardziej pasuje mi kolorystycznie. Dostałam go w ramach wymienianki. Po przemalowaniu czuję, jakby był już bardziej mój ;-)


 
Z osłony znicza zrobiłam pojemnik na pędzle (1:1). Mam ich teraz sporo, bo uzupełniłam zapasy w Lidlu ;-) Taki pojemnik zrobić można ze zwykłego słoika, a ozdobić wg upodobań: decoupage, koronka, wstążka...


 
Później znów utknęłam w tulipankach, tym razem białe i czerwone były na tapecie, ale je pokażę Wam później, muszę je obfotografować ;-)
 
A na koniec, to znaczy na niedzielę całą, przeniosłam się do domku. Który jeszcze wczoraj wyglądał tak:  

 

 
 Po uprzątnięciu wystroju wszelkiego było już tak:


Ściana którą musiałam dokończyć 
 

Przymiarka sufitu


Drażniły mnie te płyty na podbudówce. Początkowo chciałam je wykończyć deskami, ale potem wpadłam na pomysł, by wykończenie stanowiły kamienie. Wykonałam je z schnącej na powietrzu masy i pomalowałam.
 


Po wyschnięciu kamieni zaczęłam je układać, również na masie modelarskiej. Teraz czekam aż wyschnie, ale trochę żałuję, że nie poszłam jednak w deski, bo już dwa kamienie zdążyły mi odpaść... A i efekt końcowy trochę mnie rozczarował... :(  Buuuu...
 


Ehhh... no cóż, kto nie próbuje, ten nie ma. Nie ma np. kamieni do odrywania...

Anna

9 komentarzy:

 1. Łał ile pracy
  strasznie dużo już osiągnęłaś, parter cudowny,a jak ten domek od frontu ślicznie wygląda
  pomysł na pojemnik świetny , a efekt obłędny
  ŁAŁ

  OdpowiedzUsuń
 2. Pojemnik na pędzle podbił moje serce, oj chyba podkradnę pomysł, bo baaaardzo mi się spodobał. Zrobiłaś dużo w krótkim czasie, a ja już się zaczynam cieszyć, na to co będzie na piętrze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. kradnij, kradnij ;-) Każdy może malować słoiki :D

   Usuń
 3. Pojemnik na pędzle świetnie Ci wyszedł, i bardzo mi się podoba jak oswoiłaś ten mały domeczek. Jestem pod wrażeniem Twoich niedzielnych działań, to co teraz, pięterko?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zanim wejdę na pięterko będę jeszcze musiała usunąć te wszystkie kamienie, co je dopiero co obmurowałam ;-)To był jednak chybiony pomysł i wolę je usunąć niż się krzywić za każdym razem jak na nie spojrzę... Także jeszcze z dwa weekendy na dole zostanę.

   Usuń
 4. Jaki pracowity weekend! :) Słoik na pędzle jest super! Pewnie przyjemnie się po nie teraz sięga. Nie mogę doczekać piętra. Jakie szykują się pokoje?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. w sumie to niewielki domek mi wyszedł, taki bardziej wakacyjny. Na piętrze będzie tylko sypialnia, łazienka i taras.
   A pojemnik to był dobry pomysł, jak ja teraz dbam o te moje pędzle, by się ładnie w zniczu prezentowały!!! :D

   Usuń
  2. Domek może i mały, ale podoba mi się, jak rozmieszczone są pokoje. Kuchnia i jadalnia z wypoczynkiem w jednym, a mimo tego nie ma "wszystkiego na kupie", przestrzeń jest dobrze wydzielona. Sypialnia z tym cudnym łóżkiem z zagłówniem, to będzie coś pięknego!
   Ja to najpierw muszę się wyposażyć w nowe pędzelki, bo aktualnie mam kilka sztuk w opłakanym stanie (mam fatalny zwyczaj zapominania o wypłukaniu pędzla...masakra!) o wypadającym włosiu niczym gigant w stosunku do miniatur... Idę zatem kobinować jakiś słoiczek i kupuję pędzle do miniatur. Dzięki za motywację! :)

   Usuń