sobota, 22 sierpnia 2015

The Polish Miniature Trio na The Miniature Show 2016 Chicago

Pewnie do większości z Was dotarła już wiadomość o tym, że wraz z Gosią i Martyną wybieram się w kwietniu do Chicago na targi miniatur. W sumie będą to trzy równoległe imprezy: Chicago International (na tych targach Polskę reprezentować będzie Dorotka Mateusiak), Three Blind Mice oraz The Miniature Show (i tam właśnie będą nasze stoiska). The Miniature Show organizowany jest przez The Swan House Miniatures, a zaproszenie otrzymałyśmy od Grega, dla którego razem z Martyną realizowałyśmy już wcześniej kilka projektów. Chyba się spodobały, skoro tak nalegał na nasz przyjazd ;-)

Zaproszenie otrzymałyśmy już w kwietniu (na rok przed targami!), dość długo, mimo ogromnego podniecenia, trzymałyśmy to jednak w tajemnicy. To ja jestem w dużej mierze za nią odpowiedzialna. Z prostego powodu: brak wiz u dziewczyn, brak biletów... Zbyt dużo czynników zwiększających ryzyko niedomknięcia wyjazdu nie pozwalało mi się z niego cieszyć (myślę, że głównie z powodu obrony przed smutkiem, gdyby jednak wyjazd nie doszedł do skutku). Mam zasadę - nie ma biletu, nie ma wyjazdu (choć moja ostatnia "podróż" do Argentyny pokazuje, że nawet bilet nie jest gwarantem wylotu, heh) Osobiście, pewnie nadal żyłabym traktując Chicago jako odległą i mglistą przygodę gdyby nie szerokie podejście marketingowe organizatorów. Wydało się. A my oficjalnie przyznajemy: LECIMY!! Tylko nie pytajcie czym, bo biletów nadal brak ;-)
 
 
 
Oprócz stoisk wystawowych ogromnym zainteresowaniem odwiedzających cieszą się cykle warsztatów. I nasze The Polish Miniature Trio będzie prowadziło takowe ;-)
 
 
Choć nigdy nie dane było mi spotkać się z dziewczynami osobiście, udało nam się stworzyć projekt, który mnie zachwycił. Wystarczyła jedna telekonferencja w czasie której omówiłyśmy temat szkolenia, szczegóły projektu i podział obowiązków, by zaledwie w tydzień dopiąć wszystko i wysłać zdjęcia do Grega.
A teraz to na co pewnie czekacie - prezentacja .
Zdjęcia autorstwa Gosi Suchodolskiej http://domekpodkloszem.blogspot.com/
Chlebek, kawka i pomidorki - Martyna Zalewska https://www.facebook.com/LittleStuffMiniatures?pnref=story
Szynka i szczypiorek - Gosia Suchodolska
 
Wygląda na to, że rozpocznę część szkoleniową. W tym czasie wykonamy z kursantami brzozową tacę, malowaną farbami kredowymi i ozdobioną transferem. Następnie przejdziemy do stworzenia kieliszka do jajek i samego, ugotowanego na twardo, jajka (niestety ten element nie załapał się na fotki, także go nie wypatrujcie na poniższych zdjęciach ;-) Po mnie kursantów przejmie Martyna i jej kawa (zwróćcie uwagę na tą genialną piankę!!), chleb i pomidory, a zakończymy szczypiorkiem (ciachniętym z cebulki dymki) i szynką (parmeńską!!) Gosi. Sporo pracy przed nami! To się nazywa wyzwanie!!

 
 
 

 


 

 
A to już taca w całej okazałości. Udało mi się stworzyć takich już kilkanaście ;-) Każda ręcznie robiona ze sklejki brzozowej i listewek sosnowych. Pomalowana i ozdobiona grafiką w ulubionym przeze mnie stylu ;-)
  
Nie mogę doczekać się już wyjazdu. Strasznie się na niego cieszę. Przed nami dużo pracy, będzie co robić w długie zimowe wieczory. A tym czasem wracam do swoich obowiązków, do do moi mali przyjaciele ;-)
 

4 komentarze:

 1. Serdeczne gratulacje!:) Będziecie godnie reprezentować PL:)
  Żałuję tylko, że sama nie mogę zobaczyć Waszych miniaturek na żywo:(.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ślicznie dziękuję ;-) A jeśli tylko będzie jakaś wystawa w Polsce to na pewno będę informować ;-)

   Usuń
 2. Beautiful miniatures! Everything looks so delicious!

  OdpowiedzUsuń