niedziela, 29 czerwca 2014

zostałam bohaterem we własnym domku

Jestem kobietą pracującą, która żadnej pracy się nie boi. Własnoręczna budowa domku tylko to potwierdza. A fakt, że dzięki temu rozwijam się manualnie i przy każdym działaniu rozszerzam zakres swoich umiejętności sprawia mi ogromną frajdę!

A oto dowód - własnoręcznie położone płytki na tarasie ;-)

 
Płytki kupiłam w markecie budowlanym, w postaci listwy decor. Wystarczyło tylko podzielić kamienie na pojedyncze sztuki i mogłam zacząć układanie. Na początku tylko przykładałam, bez przyklejania co okazało się dobrą decyzją, bo okazało się, że mam za mało płytek i musiałam podjechać dokupić jeszcze jedną listwę :(
 
 
 Co ważne wymiary płytek znałam przed wycinaniem otworu na drzwi i przed położeniem cegiełek, dlatego ich wysokość nie była problemem, zdążyłam się na nią przygotować wcześniej.


 
Na poniższej fotografii widać listwę w postaci jakiej została zakupiona. Zależało mi przede wszystkim na jasnych płytkach, ciemne trójkąty wykorzystałam na brzegach - dzięki temu uniknęłam przycinania kamienia.Tak wyglądał taras po przyłożeniu wszystkich płyteczek. Zdecydowałam się na wzór caro - bo takie ułożenie optycznie powiększa powierzchnię tarasu (wiedza, którą zdobyłam lata temu od mojego wszechwiedzącego Taty ;-)

 
Gdy puzzle zostały ułożone pozostało mi zburzenie całości i na nowo układanie płyteczek - tym razem już na kleju.
 
 Wszystkie płytki przyklejone - zostawiłam do wyschnięcia.


 
I fugowanie - kolejna nowa umiejętność zdobyta ;-) Jak chcesz by coś zostało zrobione dobrze - zrób to sam. A jeśli nie masz odpowiednich narzędzi to nie jest wymówka - zrób to własnymi paluszkami!Po uzupełnieniu wszystkich szczelin zaprawą wystarczyło usunąć jej nadmiar ręcznikiem papierowym i w ten oto prosty sposób mam wymarzone płytki na tarasie.


 
 Idealna wysokość tarasu - teraz wszystko się zgadza ;-)

 
I w ten oto sposób zdobyłam kolejne odznaki skauta ;-)

5 komentarzy:

  1. Robi wrażenie :) Dobrze że kosteczki nie są jednolite, dzięki temu wyglądają jak trawertyn.

    OdpowiedzUsuń
  2. Gratuluję! Zabawy z tym dużo, ale końcowy efekt zdumiewający!

    OdpowiedzUsuń